Jaka jest różnica między kasetami z tuszem i tonerem?

News

Wiedza o tym, jakie wkłady pracują w Twojej drukarce, jest niezwykle ważna.  Zamówienie niewłaściwego produktu może kosztować Twoją firmę setki dolarów lub co najmniej niewygodną przesyłkę zwrotną, jeśli błąd zostanie wykryty na czas. Atrament i toner są dwa zupełnie różne rodzaje wkładów do drukarek, każdy z nich ma swoje własne zalety i wady.  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o swoich kasetach do drukarek lub szukasz nowej drukarki i jesteś na płocie o tym, co kupić, ten artykuł powie wszystko, co musisz wiedzieć. Prowadzenie czytania, aby stać się ekspertem swojego biura atramentu i tonera!

Co za różnica? 

Krótko mówiąc, wkłady z tuszem zawierają płyn i są używane w drukarkach atramentowych, a wkłady z tonerem zawierają proszek i są używane w drukarkach laserowych.

Tusz wewnątrz wkładu z tuszem może być oparty na barwniku lub pigmencie, w zależności od tego, jaki wkład posiadasz. Większość drukarek atramentowych na rynku tradycyjnie zawiera atramenty na bazie barwników.  Są one bardziej ekonomiczne niż wkłady z atramentem na bazie pigmentu i są doceniane za ich zdolność do produkcji żywych, wiernych życiu kolorowych wydruków i zdjęć.  Atramenty na bazie barwnika nie są wodoodporne i mogą być podatne na rozmazywanie, a wiele wydruków ma tendencję do blaknięcia po 25 latach.  Tusz pigmentowy oferuje bardziej chrupiące wykończenie i szybszy czas schnięcia niż tusz na bazie barwnika.  Jest ceniona przez profesjonalnych fotografów i grafików za zdolność do drukowania archiwalnych obrazów i tekstów w jakości archiwalnej. Farba pigmentowa jest również bardziej odporna na wodę i promieniowanie UV niż farba barwiona i jest odporna na blaknięcie nawet przez 200 lat.

Toner do drukarki jest suchą substancją proszkową, która nie plami jak wkłady z tuszem, ale może się zabrudzić w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z nią.  Monochromatyczne drukarki laserowe drukują tylko z czarną kasetą z tonerem.  Kolorowe drukarki laserowe używają czterech oddzielnych czarnych, cyjanowych, magenta i żółtych kaset z tonerem, aby uzyskać wydruk.  Jednostka bębna to kolejny bardzo ważny termin, który również powinieneś znać, ponieważ bez niego nie będziesz w stanie drukować!  Bęben współpracuje z kasetą z tonerem, aby połączyć proszek tonera z papierem.  Jednostka bębna może być wbudowana w kasetę z tonerem lub sprzedawana oddzielnie jako jedna jednostka, w zależności od wymagań eksploatacyjnych Twojej drukarki.  Kasety z tonerem z wbudowanym zespołem bębna są zazwyczaj droższe niż pojedyncza kaseta z tonerem, ale większość konsumentów uważa je za wygodniejsze, ponieważ nigdy nie muszą się martwić o wymianę bębna.  Za każdym razem, gdy kupujesz nowy toner, zasadniczo wymieniasz bęben.  Oddzielne jednostki bębna mogą być zazwyczaj wymieniane po użyciu 3-4 tonerów.  Aby dowiedzieć się więcej o różnicy między tonerem a zespołem bębna, zapoznaj się z naszym artykułem na blogu na ten temat.

Kto powinien go używać?

Teraz wielkie pytanie, która drukarka jest odpowiednia dla ciebie?  To wszystko sprowadza się do twoich potrzeb drukarskich!

Zalety i wady drukarki atramentowej...

Wiele rodzin, fotografów i małych biur domowych preferuje drukarki atramentowe. Każda drukarka atramentowa drukuje tekst, kolorowe obrazy i zdjęcia. Drukarki atramentowe typu "wszystko w jednym" posiadają również pewne połączenie funkcji faksu, skanowania i kopiowania. Jeśli planujesz regularnie drukować w małych ilościach lub potrzebujesz wysokiej jakości zdjęć, są one solidnym wyborem. Jeśli jednak nie będziesz ostrożny, wymiana kasety może okazać się kosztowna (więcej na ten temat później). Istnieją dwie popularne kombinacje wkładów atramentowych.  Niektóre drukarki wymagają tylko dwóch wkładów z atramentem, czarnego i trójkolorowego.  Uchwyty trójkolorowe obsługują wydruki kolorowe, ale minusem jest konieczność wymiany całego wkładu, jeśli jeden kolor jest na wyczerpaniu.  Inne drukarki używają pojedynczych wkładów z atramentem.  Większość drukarek wymaga czarnego, cyjanowego, magenta i żółtego wkładu, ale niektóre drukarki fotograficzne mogą wymagać dodatkowych wkładów, takich jak jasny cyjan lub jasna magenta.

Zalety i wady drukarki laserowej...

Konsumenci o dużych potrzebach w zakresie drukowania będą prawdopodobnie chcieli korzystać z drukarki laserowej.  Urządzenia te najlepiej sprawdzają się w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz szkołach, które drukują wiele ciężkich dokumentów tekstowych i kolorowych wydruków.  Chociaż technologia ta wydaje się poprawiać z każdym rokiem, drukowanie zdjęć nie jest zalecane na drukarkach laserowych.  Ze względu na pudrową naturę kasety z tonerem, zdjęcia nie mogą odtwarzać tych samych różnic tonalnych, co drukarka atramentowa, a zdjęcia mają tendencję do końca wyglądają nudno.  Nie mówimy, że zdjęcia nie mogą być drukowane laserem, ale jeśli jesteś fotografem, prawdopodobnie będziesz niezadowolony z wyników. Zalecamy zakup monochromatycznej drukarki laserowej, jeśli chcesz drukować tylko w kolorze czarnym. Kolorowe drukarki laserowe są dostępne dla tych, którzy potrzebują dodać trochę koloru do codziennych dokumentów.  Podobnie jak wspomniane wcześniej wielofunkcyjne drukarki laserowe zapewniają możliwość drukowania, skanowania, kopiowania i faksowania.  Praktycznie każda drukarka w dzisiejszych czasach jest również gotowa do pracy w sieci Wi-Fi, co oznacza, że możesz drukować bezprzewodowo z laptopa, tabletu lub smartfona.