Zmienne dane i bloki adresowe - proste rozwiązanie brzydkiego problemu

News

Napisane przez David Kirk, Manager, Xerox FreeFlow VI Suite Development w Xerox Corporation A myślałeś, że bloki nazw i adresów są łatwe... Pewnie, że mogą być łatwe, gdy masz krótkie i proste imiona. Ale co zrobić, gdy masz jedno z tych długich nazwisk, takie jak "Mary-Anne Richardson-Smith"? Albo John Jacob Jingleheimer-Schmidt? A co w przypadku, gdy Twoje dane nie są nieskazitelne - może występują problemy z wielkością liter i pustymi wierszami? To wszystko może prowadzić do brzydkich wyników, kiedy próbujesz zrobić wszystko, co w Twojej mocy. To wszystko są rzeczy, z którymi będziesz musiał się zmierzyć podczas pracy z blokiem adresu i nazwiska. Dzięki Xerox® FreeFlow® VIPP Pro Publisher®, wszystkie te problemy mogą być rozwiązane za pomocą kilku kliknięć myszką. VIPP Pro Publisher jest wtyczką do programu Adobe® In-Design® służącą do tworzenia zadań ze zmiennymi danymi. Jest to oprogramowanie niezależne od platformy, które umożliwia umieszczanie zmiennych tekstów i obrazów w standardowym programie do tworzenia układów graficznych. Jest łatwy w użyciu i posiada wbudowane funkcje bezpieczeństwa, które zapewniają profesjonalny wygląd wydruku poprzez kontrolę sposobu drukowania zmiennych danych. Przyjrzyjmy się naszemu plikowi danych. Zazwyczaj Twoje dane powinny przejść przez jakiś rodzaj procesu czyszczenia poczty przed użyciem ich jako danych produkcyjnych, ale jak widzimy na tym przykładzie, nie zawsze tak się dzieje.

Spójrzmy teraz na aplikację InDesign, od razu widzimy kilka obszarów, które będziemy musieli poprawić. W aplikacji pokazanej poniżej różowy obszar podkreśla pewne problemy, którymi będziemy musieli się zająć. Niebieskie podświetlenie pokazuje obcięty ciąg tekstowy, będziemy musieli dostosować tekst nazwy stanowiska, aby zmieścił się w zaprojektowanym miejscu. Zielone i fioletowe podświetlenia pokazują pustą linię w adresie, musimy zlikwidować pustą linię i przesunąć tekst w kolorze fioletowym w górę.

To wszystko są dość powszechne problemy, gdy mamy do czynienia z danymi zmiennymi oraz blokami nazw i adresów. Wszystkie te problemy można szybko i łatwo naprawić za pomocą VIPP Pro Publisher. Przekonaj się sam - kliknij tutaj, aby obejrzeć film demonstracyjny. Więcej informacji na temat FreeFlow VIPP Pro Publisher i narzędzi dostępnych w VI Suite można znaleźć na stronie http://www.xerox.com/digital-printing/workflow/freeflow/variable-information-suite/enus.html.