Aktualizacja Mac OS X Lion: Postępuj na własne ryzyko

News

Napisane przez Howarda Fentona, Starszego Konsultanta ds. Technologii w NAPL Czy słyszałeś o milionie pobrań najnowszego systemu operacyjnego Mac Lion w pierwszym dniu? Teraz, gdy minęło już trochę czasu, możemy powiedzieć, że aktualizacja do Liona była w większości sukcesem, ale są pewne problemy, o których należy pamiętać. Złą wiadomością jest utrata Rosetty, czyli oprogramowania emulacyjnego, które pozwalało użytkownikom uruchamiać starsze oprogramowanie (aplikacje napisane dla PowerPC) na komputerach Mac z procesorem Intel. Są też pewne problemy zgłaszane przez producentów - najważniejszy z nich pochodzi od Adobe. Na przykład, na szczycie listy Adobe jest taki oto komunikat: "Java Runtime musi być zainstalowana ręcznie, w przeciwnym razie aplikacje mogą zachowywać się niespójnie". Jeśli aktualizowałeś swoje oprogramowanie w ciągu ostatnich kilku lat, to prawdopodobnie wszystko jest w porządku, ponieważ nowsze programy zostały przepisane tak, aby działały natywnie na komputerach Mac z procesorami Intela. Jeśli jednak używasz starszych aplikacji (starszych wersji Adobe Creative Suite, Microsoft Office Suite i Quicken 2007), nie będą one działać na Mac OS X Lion. Informacje o znanych problemach z Lionem można znaleźć na stronach wsparcia Apple, Microsoft i CultofMac Lion. Inną kwestią, aby być świadomym jest wiele opłat, które niektórzy ludzie zostali obciążeni za uaktualnienie. MacRumors donosi, że John Christman kupił OS X Lion na 23 lipca, i zapłacił 31,79 dolarów po podatku od sprzedaży. Jego konto PayPal został następnie obciążony dodatkowym 121 razy, na wielką sumę $ 3,878.40. Jednak, gdy skontaktował się zarówno Apple i PayPal, każdy wskazał palcem winy na drugiej. Według theappera.com "problem jest związany z nową funkcją Apple iCloud, która pozwala iTunes pobrać poprzednie zakupy. On pobrał 116 aplikacji w sumie, ale kilka aplikacji nie udało się pobrać i potrzebne do ponownego uruchomienia." Dobre wieści Ale jest też dobra wiadomość, w tym możliwość synchronizacji danych w różnych produktach Apple z iCloud. Cały 4 Gb OS jest zainstalowany przez Internet i jeśli zrobione dobrze, można pobrać jedną wersję i używać go na wielu urządzeniach. Aby wykonać wiele instalacji, najprostszym sposobem według OSX Daily jest pobranie go najpierw, podłączenie zewnętrznego dysku i skopiowanie go (przed zainstalowaniem), a następnie skopiowanie go na inne komputery. Lion oznacza dramatyczną zmianę w wyglądzie graficznego interfejsu użytkownika lub GUI z oryginalnej ikony - folderu wygląd po raz pierwszy stworzony przez inżynierów w Xerox PARC (Palo Alto Research Center) do bardziej iOS lub iPhone / iPad interfejs. Zmiany Apple'a z iOS, obejmują:

    łatwy do nawigacji wyświetlacz zainstalowanych aplikacji, Launchpad (podobny do ekranu głównego w urządzeniach iOS), automatycznie ukrywające się paski przewijania, które pojawiają się tylko wtedy, gdy są używane, oraz Mission Control, która łączy Exposé, Spaces, Dashboard i aplikacje pełnoekranowe w jednym interfejsie.

Jedną z najmniejszych zmian, o której ludzie mówią z zachwytem, jest sposób, w jaki pulpit powraca do stanu, w jakim znajdował się po wyjściu z pracy. Małą zmianą, na którą wielu narzeka, jest to, że Dock nie wskazuje już, czy aplikacja jest aktualnie uruchomiona. Ponadto, dokumenty są domyślnie automatycznie zapisywane, więc użytkownicy nie muszą się martwić o ręczne zarządzanie swoimi dokumentami. Osobiście, jako były kierownik produkcji, nauczyłem się, że czasami ryzyko przeważa nad korzyściami. Dlatego nie jestem zwolennikiem wczesnego wdrażania. Zazwyczaj czekam, aż pierwsze poprawki błędów zostaną wydane w wersji ".1". Jesteś wczesnym użytkownikiem czy osobą z wersją ".1"? Howard Fenton jest starszym konsultantem ds. technologii w NAPL. Howie doradza drukarniom komercyjnym, zakładom produkcyjnym i producentom w zakresie zarządzania przepływem pracy, operacji, usług cyfrowych i badań klientów. Jest płatnym współpracownikiem tego bloga. ---