9 Podstawowych artykułów biurowych, których potrzebuje każda firma

News

Teraz, gdy Twój mały biznes jest wystarczająco duży, aby mieć prawdziwe biuro, nadszedł czas, aby świętować! Nadszedł również czas, aby zastanowić się nad materiałami biurowymi, meblami i innymi niezbędnymi elementami, które są niezbędne do jak najsprawniejszego funkcjonowania firmy.

Co to są te podstawowe materiały biurowe, których potrzebujesz? Spójrzcie na tę listę rzeczy najważniejszych:

1. Dostawy na biurko

Zacznij od prawdziwych podstaw. Mówimy tu o długopisach, taśmach, zakreślaczach, spinaczach, nożyczkach, pojemniku na śmieci itp. - wszystkich tych różnych rzeczach, które uważasz za oczywiste, ale których potrzebujesz do wykonania pracy. Dzięki nim będziesz mógł robić notatki, być kreatywnym i zajmować się swoimi codziennymi sprawami.

2. Technologia

Nawet jeśli posiadasz tablet lub potężny telefon komórkowy, posiadanie komputera lub biurka ułatwia prowadzenie biznesu. Jasne, możesz zbilansować swoje konto bankowe i rozpocząć kampanie marketingowe prosto z dłoni, ale jeśli używasz jakiegokolwiek oprogramowania własnościowego lub wykonujesz bardziej zaawansowane zadania, będziesz potrzebował komputera. Oprócz większej funkcjonalności, komputer może być używany do przechowywania ważnych dokumentów i tworzenia kopii zapasowych urządzeń mobilnych, jeśli nie czujesz się komfortowo z przechowywaniem wszystkich danych w chmurze. W trakcie pracy nie zapomnij o drukarce i routerze bezprzewodowym, aby wszystkie urządzenia były ze sobą połączone - ze sobą i z Internetem.

3. Aplikacje i oprogramowanie

Niezależnie od urządzenia, będziesz potrzebował oprogramowania i/lub kilku aplikacji, które pomogą Ci zarządzać firmą i wykonywać takie zadania, jak śledzenie płatności klientów lub faktur, planowanie spotkań, prowadzenie strony internetowej lub bloga, monitorowanie obecności w mediach społecznościowych i podatków.

4. Papier

Teraz będziesz potrzebował rzeczy do pisania i drukowania. Zapisz się na notesy, notatniki, notatniki samoprzylepne i papier do drukarki i kopiarki. (I upewnij się, że Twoja drukarka i kopiarka mają dużo atramentu i toneru, aby Twoje strony nie pozostawały puste i nigdy nie byłeś na uboczu przed dużą prezentacją).

5. Organizacja

Organizowanie dokumentów jest niezbędne, dlatego warto mieć pod ręką zszywacz i klipsy do segregatorów, które pozwolą na przechowywanie razem różnych dokumentów i wydruków. Dodaj kilka folderów - zarówno zwykłych jak i wiszących - aby nie stracić ważnych dokumentów, takich jak akta osobowe czy dokumenty prawne.

6. Meble biurowe i magazynowanie

Gdzie będziesz siedział? Gdzie będziesz składał swoje teczki? Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na całkowite umeblowanie swojego biura, czy po prostu będziesz potrzebował wygodnego krzesła biurowego i funkcjonalnego biurka, będziesz potrzebował mebli biurowych (w tym elementów do przechowywania), które pomogą Ci pracować efektywniej i zapewnią bardziej profesjonalną przestrzeń.

7. Materiały piśmiennicze i pocztowe

Kiedy przychodzi czas na wysyłkę listów - faktur, czeków lub płatności, ofert promocyjnych i innych dokumentów - będziesz potrzebował czegoś do wysłania. W magazynie znajdują się koperty (zamknięte i z okienkami, rozmiar listu i manila) oraz przesyłki pocztowe.

8. Monitorowanie i planowanie czasu

Im bardziej intensywnie pracujesz, tym ważniejsze staje się zarządzanie czasem. Nawet jeśli masz kalendarz w swoim telefonie komórkowym, który jest zsynchronizowany z kalendarzem biurowym, zawsze dobrze jest widzieć rzeczy wizualnie w stosunku do innych wydarzeń. Dlatego zalecamy zakup kalendarza lub planera do powieszenia na ścianie lub trzymać na biurku do śledzenia wszystkich swoich spotkań, terminów i rzeczy do zrobienia listy.

9. Możliwość powieszenia

Spraw, aby Twoje biuro było bardziej atrakcyjne i funkcjonalne, używając szpilek i kciuków do zawieszania oznaczeń, zdjęć, sztuki, kalendarza i notatek z burzy mózgów na ścianach.

Tu chodzi o budowanie fundamentów.

Nie ma znaczenia, czy jesteś księgowym, hydraulikiem czy kwiaciarzem - z niektórych materiałów biurowych korzystają wszyscy. Zacznij od tej listy jako swoich fundamentów i rozwijaj się dalej.