12 zaskakujących zastosowań taśmy klejącej

News

Uwielbiamy tutaj dobry życiowy tutaj dobry życiowy hack i znaleźliśmy najlepsze z tych, które zazwyczaj pochodzą z rzeczy, które masz leżące wokół domu. Tutaj, 12 zaskakujących zastosowań dla przezroczystej taśmy klejącej!

Do czyszczenia klawiatury użyj taśmy.

Jasne, że sprzedają ten gimmicky spray, który wyrzuca brud z klawiatury komputera, ale okazało się, że taśma klejąca działa równie dobrze. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wsuń cienki pasek pomiędzy rzędy klawiatury i obserwuj, jak zbiera brud i okruchy z tego bajgla, który wilknąłeś na drugi dzień.

Użyj taśmy jako zamiennika wałka nadprożowego.

Czyż nie zawsze wydaje się, że kiedy najbardziej potrzebujemy wałka, nigdy nie ma go w zasięgu wzroku? Cóż, szkocka taśma robi to samo z aplombem, ludzie. Wystarczy przetrzeć taśmą nad kłaczkiem i ostrożnie odkleić z powrotem.

Użyj taśmy, aby utrzymać obszycie na miejscu.

Dwustronna taśma samoprzylepna mocuje opadające linie brzegowe, jeśli idzie się do krawca (lub wyrywanie igły i nici) po prostu nie wchodzi w grę.

Użyj taśmy do naprawy sznurowadeł

To irytujące, kiedy twoje sznurówki są postrzępione na końcach, prawda? Owiń cienki kawałek szkockiej taśmy wokół krawędzi, i możesz już iść. Twój Converse ci podziękuje.

Użyj taśmy do odbierania stłuczonego szkła

Jeśli przypadkowo stłuczesz szklankę w domu, użyj taśmy szkockiej, aby zebrać drobne resztki, które pozostały po odkurzaczu lub szufelce.

Użyj taśmy do stworzenia niezawodnego kociego oka

Znalezienie idealnego kociego oka może być suką, ale odrobina taśmy może to znacznie ułatwić. Potrzebujemy tylko dwóch małych pecetów z taśmy szkockiej, aby stworzyć trójkątny kształt w zewnętrznym kąciku oka. Stamtąd wypełnij przestrzeń wykładziną i zdejmij taśmę. Piękno tego hack'a polega na tym, że pozwala on na tworzenie różnych stylizacji, od supercienkich flirtów do grubszych skrzydełek w stylu retro - wszystko zależy od miejsca umieszczenia taśmy.

Użyj taśmy do sprawdzenia świeżości produktów.

Jeśli kiedykolwiek pokroiłeś owoce tylko po to, aby się przekonać, że nie są jeszcze dojrzałe, pamiętaj, aby mieć pod ręką taśmę. Pokrój niewielką część produktu, aby sprawdzić jego świeżość, a jeśli zauważysz, że potrzebuje więcej czasu, umieść pokrojony obszar w owocu lub warzywku i zabezpiecz go kawałkiem taśmy szkockiej - nie przerwie to procesu dojrzewania.

Wykorzystaj taśmę, aby uruchomić uszkodzoną kartę kredytową

Zbyt częste machanie może spowodować, że pasek magnetyczny na karcie kredytowej zacznie się nudzić. Jeśli okaże się, że twoja karta nie działa za każdym razem, gdy jej używasz, spróbuj pokryć pasek cienką warstwą taśmy szkockiej, aż uzyskasz nową kartę.

Użyj taśmy do stworzenia fajnych paznokci

Taśma szkocka może służyć jako szablon i przewodnik przy tworzeniu projektów paznokci. Oto 15 pomysłów, które pomogą ci zacząć.

Użyj taśmy, aby utrzymać krawędzie folii spożywczej na miejscu.

Nie ma nic bardziej irytującego niż utrata przewagi na rolce plastikowej folii. Użyj małego kwadratu, aby utrzymać go na miejscu.

Użyj taśmy, aby nie wystrzelić balonika

Okay, ten może nie jest do końca praktyczny, ale kto nie lubi dobrej gry salonowej? Jeśli umieścisz dwa małe kawałki taśmy na przeciwległych końcach wysadzanego balonu, balon nie wyskoczy po wbiciu kołka w taśmę. Wspaniała sztuczka, by wyrwać się, gdy nudzisz się na przyjęciu urodzinowym swojej siostrzenicy.

Taśmę klejącą kupisz np. na http://zakupydobiura.eu/